live

Вчені показали, як зараз виглядає Європа з космосу і що змінилося після карантину

Обмеження, запроваджені через коронавірус, призводять до очищення повітря

Дослідники із Європейського космічного агентства показали, як змінився рівень забруднення повітря над різними містами Європи після запровадження суворих карантинних заходів задля стримування поширення коронавірусної хвороби COVID-19. Відповідні дані розміщено на сайті ЄКА.

Як зазначається, нові дані, засновані на спостереженнях із супутника Copernicus Sentinel-5P, показують сильне зниження концентрації діоксиду азоту в кількох великих містах Європи, що збігається із суворими карантинними заходами. 

Нові зображення наочно ілюструють сильне зниження концентрації діоксиду азоту в великих містах Європи - зокрема Мілані, Парижі та Мадриді.

На супутникових знімках показано концентрацію діоксиду азоту з 14 по 25 березня 2020 року, коли держави почали активно вводити обмеження. 

За іншими країнами на півночі Європи, включаючи Нідерланди та Великобританію, також ретельно слідкують, але вчені відзначають більшу мінливість через погодні умови, що постійно змінюються. Однак нові вимірювання цього тижня допоможуть оцінити зміни в діоксиді азоту над північно-західною Європою.

Нагадаємо, астрономи з Женевського Університету знайшли гарячу екзопланету, що знаходиться на відстані 640 світлових років від Землі і на якій йде дощ із розплавленого заліза

Loading...