Вчені почали тестувати вакцину проти коронавірусу COVID-19

Ілюстративне зображення Фото з відкритих джерел

Завершити розробку вакцини планують до кінця року

Фахівці Імперського коледжу в Лондоні оголосили про початок випробовування вакцини проти коронавірусу COVID-19. Про це повідомляє Sciencealert.

"Ми щойно ввели отриману з цих бактерій вакцину в організми мишей. Сподіваємося, що протягом наступних кількох тижнів зможемо визначити реакцію, яку ми можемо побачити у цих мишей, в їхній крові, їхню реакцію антитіл на коронавірус", — зазначив вчений Лондонського імперського коледжу Пол Мак-Кей.

Самі ж фахівці заявили, що мають намір винайти вакцину до кінця року.

Проте вони визнали, що не можуть бути впевнені, наскільки просунулися дослідження інших команд. Зокрема, китайське державне інформаційне агентство Сіньхуа повідомило, що на тваринах в Китаї у неділю почали тестувати експериментальну вакцину проти коронавірусу нового типу.

"Вакцину mRNA було спільно розроблено Китайським центром з контролю і профілактики захворювань, школою медицини при Університеті Тунцзи, що базується в Шанхаї, і компанією Stermirna Therapeutics Co., Ltd. Зразки вакцини ввели більш як 100 мишам у неділю, 9 лютого", - наголошується в повідомленні.

Але, як пише видання, цей звіт цитується неназваними джерелами, і не було ніякого офіційного оголошення про китайські тести.

Водночас зазначається, що розробка вакцини — це трудомісткий процес, який зазвичай включає роки випробувань на тваринах і клінічних випробувань на людях. Потім регулюючі органи мають пересвідчитися, що вакцина досить безпечна і ефективна для масового виробництва.

Імперський коледж Лондона сподівається, що дослідження коронавірусу SARS, яке пройшло майже два десятиліття тому, може прискорити процес.

"Ми сподіваємося першими розпочати клінічні випробування цієї конкретної вакцини на людях, і це, можливо, є нашою особистою метою. Після завершення першого етапу випробувань, який може зайняти кілька місяців, його можна відразу ж почати з випробування ефективності для людей, який також займе кілька місяців. Так що, можливо, до кінця цього року з’явиться життєздатна перевірена вакцина, яка буде придатна для використання людьми", - сказав Пол Мак-Кей.

Станом на ранок 12 лютого на материковій частині Китаю від нової коронавірусної інфекції загинуло понад 1113 осіб, а кількість заражених перевищила 38 800 осіб.

Loading...