Вчені із США та Америки виявили сотні мутацій вірусу, що спричиняє COVID-19

Однак вони ще не зробили висновків про те, як це впливає на поширення вірусу

SARS-CoV-2 ВВС

Дослідники зі Сполучених Штатів та Великої Британії виявили сотні мутацій вірусу, що викликає захворювання COVID-19, однак ще не змогли визначити, що це буде означати для поширення вірусу серед населення та як вплине на ефективність вакцини. Про це повідомляє ВВС

Згідно з повідомленням, попередні дослідження у США показали, що мутація D614G стає домінуючою і може зробити захворювання більш заразним, однак це питання ще не розглянули інші вчені та не було офіційної публікації.

Дослідники з Національної лабораторії Лос-Аламоса в Нью-Мексико відслідковували зміну "шипів" вірусу, що надає йому характерної форми. Вони зазначили, що, здається, є щось особливе в цієї конкретної мутації, яка змушує її швидше рости, але наслідки ще не до кінця зрозумілі.

Дослідницька група проаналізувала дані із Великої Британії від хворих на коронавірус у Шеффілді. Хоча вони виявили, що люди з такою мутацією вірусу, схоже, мають більшу кількість вірусу у зразках, науковці не знайшли доказів того, що ці люди хворіли або довше перебували в лікарні.

Водночас ще одне дослідження університетського коледжу Лондона (UCL) виявило 198 повторюваних мутацій вірусу. Один з його авторів зауважив, що мутації самі по собі не є поганою справою, і немає нічого, що дозволяє припустити, ніби SARS-CoV-2 мутує швидше або повільніше, ніж очікувалося.

Як зазначається, у дослідженні з університету Глазго, що також аналізувало мутації, сказано, ці зміни не є різними штамами вірусу. Зараз у світі циркулює лише один тип вірусу.

Однак відслідковування невеликих змін у структурі вірусу важливе для розуміння розробки вакцин. Адже, наприклад, вірус грипу мутує так швидко, що науковцям щороку доводиться коригувати вакцину, аби справлятися зі специфічним штамом, який є поширеним в певний сезон.

Нагадаємо, нещодавно у Великій Британії генетики провели дослідження матеріалів, взятих у різних куточках світу, та змогли вирахувати, коли розпочалася циркуляція SARS-CoV-2

Loading...