Вчені із Сінгапура створили найшвидший тест на коронавірус у світі

За словами розробників, результат буде доступний протягом п'яти хвилин

У Рівненській області померла пенсіонерка, у якої підозрювали коронавірус

EPA-EFE

Команда вчених із Сінгапуру на чолі із професоркою Джекі Ін створили швидкий тест, який може визначити, чи має людина COVID-19 всього за п’ять хвилин. Про це повідомляє The Straits Time.

Згідно з повідомленням, тест шукає генетичний матеріал вірусу у виділеннях пацієнта, зібраних з мазка. Потім цей зразок поміщається в портативний пристрій, який дасть результат приблизно за 5-10 хвилин, використовуючи надзвичайно швидкий метод ампліфікації конкретної ДНК/РНК при одній температурі, який назвали Cepat.

Як зазначається, коли тест буде затверджено, він стане найшвидшим для виявлення COVID-19. Також після затвердження технологію можна використовувати, аби виготовляти тест-комплекти для використання в лікарнях.

Відомо, що як і метод ПЛР, метод сінгапурських вчених може "фотокопіювати" генетичний матеріал вірусу мільйони разів, однак це відбувається із вражаючою швидкість протягом хвилини.

Однією з ключових причин є те, що на відміну від ПЛР, новий підхід не вимагає нагрівання та охолодження між кожним керованим етапом посилення. Це забезпечується спеціальним ферментом, розробленим в лабораторії професорки Ін.

Нагадаємо, станом на 08:00 середи, 25 березня, кількість інфікованих коронавірусною хворобою COVID-19 становить 422 989 осіб. 

 Loading...