live
Новини » Світ Читать эту новость на русском

Вчені Фінляндії навчили собак розпізнавати хворих COVID-19

Фото з відкритих джерел

Відсоток похибки нюху собак практично такий же, як і у сучасних тестів на COVID-19

Вчені університету Гельсінкі прийшли до висновку, що собаки за допомогою нюху можуть розпізнавати хворих на COVID-19. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Так, висунувши подібну гіпотезу, вчені почали тренувати собак і через кілька тижнів тренінгу собаки навчилися з мінімальною похибкою відрізняти за запахом сечі пацієнтів з коронавірусом.

За словами куратора проєкту Анни Хельм-Брекман, у Фінляндії давно використовують гострий нюх собак для виявлення низки захворювань у людей.

"У нас великий досвід у навчанні собак, виявляти запахи, пов'язані з хворобами. Це фантастика, наскільки швидко собаки стали розпізнавати новий запах", - сказала Хельм-Брекман.

Вчені також відзначили, що відсоток похибки нюху собак практично такий же, як і у сучасних тестів на COVID-19. Тепер фінам належить з'ясувати, як довго зберігається у людини, яка перехворіла коронавірусом, характерний для цієї хвороби запах.

Дослідники відзначають, що надалі навчені собаки зможуть виявляти інфікованих в будинках літніх людей, в аеропортах та інших прикордонних пунктах.

Новини за темою: В Оксфорді заявили, що понад 90% фейків про коронавірус походять з Китаю та Росії

Нагадаємо, в ВООЗ очікують, що новий пік коронавірусу може настати в будь-яку хвилину.

Loading...