Ватикан скасував цьогорічну різдвяну службу в Соборі святого Петра

Традиційна різдвяна меса в соборі Святого Петра Фото з відкритих джерел

Різдвяна меса пройде в онлайн-форматі

У зв'язку з другою хвилею коронавірусу в Італії Ватикан скасував цьогорічне святкування католицького Різдва в Соборі святого Петра. Папа Римський Франциск проведе літургії без присутності членів дипломатичного корпусу  в онлайн-режимі. Про це повідомляють Catholic News Agency.

"Ватикан виконує вказівки Італії. Сам Франциск говорив два тижні тому на аудієнції, що не зможе вітати вірян, щоб не влаштовувати зборів", — сказано в повідомленні.

Довідка:

Традиційна різдвяна меса в соборі Святого Петра, що проходить щороку 24 грудня — головна церемонія напередодні Різдва, що сповіщає християнському світу про річницю народження Спасителя.

Всі етапи цього святкування строго регламентовані та освячені традицією. Опівночі Папа Римський відслужує урочисту літургію в соборі Святого Петра. Величезний натовп збирається і на прилеглій площі, навколо старовинного Presepio — ясел, що зображують святе сімейство в Віфлеємі. Ясла розташовуються біля підніжжя давньоєгипетського обеліска, а поруч, майже врівень з ним, сяє вогнями величезна різдвяна ялина.

Вранці після нічної меси понтифік звертається з балкона собору Святого Петра до вірян з традиційним посланням Urbi et Orbi — "До міста і до світу". Папа Римський вітає паству з приходом у світ Спасителя на 60 мовах.

Новини за темою: Папа Римський Франциск підтримав гомосексуальні союзи

Раніше повідомлялося, що Папа Римський Франциск призначив американським кардиналом 72-річного архієпископа Вашингтона Вілтона Грегорі, який став першим в історії США афроамериканцем на цій посаді.

Loading...