live

В ЄС вперше обговорили заходи на внутрішніх кордонах через поширення коронавірусу

Фото з відкритих джерел

Жодна держава-член ЄС не оголосила про намір запровадити прикордонний контроль на внутрішніх кордонах

Компетентні служби та влада країн ЄС вперше зібралися для обговорення заходів на внутрішніх кордонах на фоні зростання коронавірусу у світі.

Про це розповіла офіційний представник Єврокомісії Дана Спінант, передає Інтерфакс-Україна.

Відомо, що обговорення проводилося у форматі відеоконференції.

Новини за темою: Рекомендації лікарів з Уханя – людей, які реально борються з коронавірусом

Зокрема, за словами представниці Єврокомісії, країни ЄС і держави, асоційовані з Шенгенською зоною, продовжують застосовувати свій звичайний режим контролю на зовнішньому кордоні - з посиленими перевірками для тих, хто приїжджає із постраждалих районів.

Також зазначається, що під час "зустрічі" жодна держава-член не заявила про намір запровадити прикордонний контроль на внутрішніх кордонах.

Водночас учасники відеоконференції погодили, що прикордонні органи та органи охорони здоров'я мають продовжувати тісну координацію.

"Єврокомісія активна і на технічному, і на політичному рівнях, щоб полегшити обмін інформацією між національною владою через систему швидкого оповіщення та надати підтримку в рамках роботи Європейського центру профілактики та контролю захворювань", - зауважила Дана Спінант.

Вона додала, що Європейський центр профілактики та контролю захворювань оновить оцінку ризиків після роботи в Італії, де зараз фіксують епідемію коронавірусу, і підготує директивні вказівки для всіх держав-членів ЄС.

Новини за темою: В українки, яка живе в Італії, діагностували коронавірус, - ЗМІ

Як повідомлялося раніше, станом на сьогодні у Польщі виявили перший випадок зараження китайським коронавірусом COVID-19.

Тим часом у Міністерстві охорони здоров'я України заявили, що домашні тварини можуть бути проміжними носіями коронавірусу.

Крім цього, перші випадки зараження коронавірусом підтвердили в Норвегії та Данії.

Loading...