В Японії випустили першу ультрафіолетову лампу, що здатна вбивати COVID-19 без шкоди для людини

За розмірами пристрій нагадує книжку в твердій обкладинці і важить 1,2 кг

Нещодавно японський виробник світлового обладнання Ushio Inc. випустив першу в світі ультрафіолетову лампу, здатну вбивати коронавірус без шкоди для здоров'я людини. Про це повідомляє Kyodo News.

Згідно з повідомленням, УФ-лампу Care 222 компанія розробила спільно з Колумбійським університетом. Очікується, що пристрій будуть використовувати для дезінфекції приміщень, де є постійний рух людей і високий ризик зараження вірусом, наприклад, автобуси, поїзди ліфти та офіси.

Новини за темою: В ООН заявили, що ситуація з коронавірусом вийшла з-під контролю

Як зазначається, звичайні УФ-промені не можна використовувати в приміщеннях, де є люди, оскільки вони викликають рак шкіри та проблеми з очима. Однак розроблена лампа випромінює УФ-промені з довжиною хвилі 222 нанометра, на відміну від звичайної довжини хвилі 254 нанометра, роблячи їх смертельними для мікробів, але такими, що не шкодять людині.

У компанії заявляють, що на цій конкретній довжині хвилі УФ-промені не можуть проникати на поверхню шкіри та очей, викликаючи генетичні дефекти, що провокують рак та інші пошкодження.

Новини за темою: У Китаї виявили коронавірус на упаковці заморожених морепродуктів, доставлених із РФ

Якщо Care 222 розміщено на стелі, то лампа вбиває за 6–7 хвилин 99% вірусів та бактерій у повітрі та на об'єктах площею до 3 квадратних метрів на відстані 2,5 метрів. Пристрій за розміром схожий на книжку і важить 1,2 кг, а його ціна становить 300 тис. єн (2860 доларів). 

Наразі виробник приймає замовлення лише від медичних установ, але пообіцяв, що буде обслуговувати інших споживачів, коли виробництво наздожене попит.

Новини за темою: У ЄС попередили про пік другої хвилі коронавірусу, яка накриває Європу

Нагадаємо, нещодавно науковці з Піттсбурзького університету виявили білок, здатний повністю нейтралізувати коронавірус COVID-19 навіть у мінімальному дозуванні. 

Loading...