live

В ООН розкритикували РФ через відмову співпрацювати у справі МН17

Водночас початок судового розгляду в Гаазькому окружному суді вважають важливим кроком у справі

Катастрофа МН17

AFP

Бельгія, Естонія, Франція, Німеччина й Польща дорікнули Російській Федерації через невиконання нею резолюції РБ ООН щодо повної взаємодії з міжнародним розслідуванням у справі збитого над непідконтрольною територією Донбасу  російським "Буком" пасажирського літака Малайзійських авіаліній MH17. Про це йдеться в спільній заяві п'яти країн, текст якої доступний Укрінформ.

"Прикро, що російська влада донині не співпрацює повною мірою з незалежним розслідуванням JIT (Спільної слідчої групи, - ред.). В той час, як кримінальне розслідування JIT триває, ми закликаємо всі держави, зокрема Російську Федерацію, виконати свої зобов'язання за Резолюцією 2166 ООН і повністю співпрацювати з міжнародним розслідуванням", - сказано в документі.

Окрім цього, зазначається, що початок кримінального судового розгляду 9 березня в Гаазькому окружному суді "став важливою віхою для встановлення правди й справедливості для жертв та їхніх сімей, а також до притягнення до відповідальності осіб, відповідальних за збитий рейс MH17".

Також у спільній заяві п'ять країн високо оцінили роботу голландської судової влади: "Ми висловлюємо повну впевненість у їх незалежності, неупередженості та професіоналізмі".

Нагадаємо, нещодавно головний прокурор Нідерландів у справі про катастрофу MH17 на Донбасі Фред Вестербеке заявив про своє звільнення.

Loading...