Новини » Світ Читать эту новость на русском

В ОАЕ запустять першу серед арабських країн АЕС

Запустити станцію планували ще у 2017 році

Атомна електростанція Барака фото - DW

В Об'єднаних Арабських Еміратах влада видала ліцензію на запуск першого енергоблоку атомної електростанції Барака. Про це повідомляє Deutsche Welle

"Це історичний момент для ОАЕ, що стали першою арабською країною в регіоні, яка має атомну станцію", - заявив представник ОАЕ в Міжнародному агентстві з атомної енергії Хамад аль-Каабі.

Як зазначається, перша арабська АЕС розташована на заході ОАЕ, на узбережжі Перської затоки. На початку 2020 року влада ОАЕ повідомляла, що перший струм можна буде отримати вже за кілька місяців.

Відомо, що спорудженням об'єкта займається спеціально створений для цього консорціум за участі південнокорейської компанії Korea Electric Power Corporation, а щоб реалізувати проєкт витратили понад 20 млрд доларів США. Станцію планували запустити у 2017 році, однак введення її в експлуатацію постійно відкладалося.

Слід зауважити, що після приєднання до енергомережі всіх чотирьох енергоблоків, потужність АЕС сягне 5,6 гігаватт, і це дозволить покрити близько 25 відсотків потреб країни в електроенергії.

Нагадаємо, США запровадили санкції проти Організації з атомної енергії Ірану та її керівника Алі Акбара Салехі. Організація з атомної енергії Ірану перевищувала ліміт на запаси урану і рівень його збагачення, тому Вашингтон запровадив проти неї санкції. Тегеран вважає, що цей крок свідчить про відчай США.

Loading...