live
Новини » Світ Читать эту новость на русском

В Конституційному суді РФ назвали СРСР "незаконно створеною державою"

Костянтин Арановський Фото з відкритих джерел

На думку судді КС, Росія не є правонаступницею Радянського Союзу

Суддя Конституційного суду РФ Костянтин Арановський заявив, що Радянський Союз був "незаконно створеною державою", і тому, на його думку, Росія не повинна вважатися правонаступником "репресивно-терористичних діянь" радянської влади. Про це повідомляє "Коммерсантъ".

Як зазначається, свою думку суддя висловив на додачу до грудневої постанови Конституційного суду про відшкодування трьом жінкам житла, забраного в ході радянських репресій. Суд став на бік жінок.

"Російська Федерація не продовжує собою в праві, а замінює на своїй території державу, незаконно одного разу створену, що і зобов'язує її рахуватися з наслідками її діяльності, включаючи політичні репресії", - переконаний суддя.

Крім того, Арановський зазначив, що передбачену законом реабілітацію жертв репресій можна розглядати як відшкодування шкоди винуватцем.

Раніше повідомлялося, що директор Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович має намір прибрати герб СРСР з пам'ятника "Батьківщина-Мати" у Києві до закінчення своєї каденції.

Також нагадаємо, що армію Радянського Союзу називали однією з найсильніших у світі. Пріоритетними напрямами в СРСР вважали науку, технології і промислове виробництво. У результаті радянська армія забезпечувалася найбільш передовим озброєнням того часу, мільйони одиниць якого продовжують служити і донині. Детальніше про потужну тогочасну зброю читайте у статті "Військовий спадок СРСР: П'ять найбільш грізних видів озброєнь".

Loading...