Новини » Світ Читать эту новость на русском

В Ізраїлі автопілот Tesla виїхав на "зустрічку" через проєкцію на деревах

Вчені виявили, що автопілот некоректно реагує на "фейкові" проєкції

Автомобілі Tesla. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Ізраїльські спеціалісти у ході проведення експерименту змогли обдурити автопілот Tesla і змусили електромобіль з'їхати на умовну зустрічну смугу. Про це повідомляє Autogeek.

Як зазначається, метою експерименту було показати недосконалість системи допомоги водію.

Зокрема, за допомогою проєктора на деревах та стінах уздовш шляху зображувались несправжні дорожні знаки, які система сприймала як реальні.

Фото з відкритих джерел

Окрім цього, спеціалісти проєктували на дорожньому полотні пішохода, інші автомобілі та змінену розмітку. І у всіх цих випадках автопілот спрацьовував некоректно.

У випадку із проєкцією пішохода та автомобіля автопілот розпізнавав їх запізно і навіть екстрене гальмування не допомагало, - електромобіль їх переїжджав.

А у випадку із "розміткою" й взагалі електромобіль виїжджав на зустрічну смугу.

Спеціалісти повідомили, що такі результати викликають занепокоєння. Водночас вони пропонують навчити систему розпізнавати такі об'єкти для уникнення можливих атак.

"Нездатність систем автопілотування відрізняти фейкові дорожні знаки від справжніх небезпечна тим, що дає можливість зловмисникам викликати різке гальмування певного автомобіля з автопілотом й спровокувати серйозне ДТП", - повідомляють фахівці.

Раніше повідомлялося, що у Москві 10 серпня на 40-му кілометрі кільцевої автодороги вибухнув і згорів електромобіль Tesla. Займання сталося не одразу. Перед цим автомобіль зіткнувся з евакуатором.Loading...