Новини » Світ Читать эту новость на русском

В Італії виявили антитіла до COVID-19 у крові, взятій у вересні 2019 року

COVID-19 Фото з відкритих джерел

Науковці припускають, що коронавірус в країні циркулював більше ніж за місяць до першого підтвердженого випадку хвороби 

Італійські вчені виявили антитіла до коронавірусу COVID-19 у крові, яка була взята у вересні 2019 року - за кілька місяців до спалаху хвороби в Китаї. Про це повідомляє Independent

Як зазначається, науковці проаналізували зразки крові майже 1000 безсимптомних людей, які брали участь у скринінговому дослідженні на рак легенів. Воно тривало з вересня 2019 року по березень 2020 року. 

У результаті у 14 відсотків досліджуваних антитіла до коронавірусу були виявлені з вересня минулого року, а приблизно у 30 відсотків - з другого тижня лютого 2020-го. 

Новини за темою: Антитіла до COVID-19 не гарантують імунітету, – ВООЗ

Окрім цього, сліди COVID-19 виявили у стічних водах в Італії з грудня минулого року. За даними науковців, вірус міг циркулювати в країні більше ніж за місяць до першого підтвердженого випадку хвороби. 

"Це дослідження показує несподіване дуже раннє поширення Sars-CoV-2 серед безсимптомних людей в Італії за кілька місяців до того, як був ідентифікований перший пацієнт", - зазначили дослідники.

Нагадаємо, нещодавно вчені Імперського коледжу Лондона з'ясували, що антитіла до коронавірусу можуть жити кілька місяців, тому вироблення колективного імунітету може не бути ефективним методом для боротьби з пандемією. 

Loading...