Новини » Світ Читать эту новость на русском

В Іспанії спаплюжили меморіал Небесної сотні анархістським знаком. Фото

В іспанському місті спаплюжили меморіал Небесної сотні Андрій Модрицький / Facebook

Вандали синьою фарбою намалювали на пам'ятнику символ анархії та пошкодили меморіальну дошку

В іспанському місті Алькала-де-Енарес поблизу Мадрида спаплюжили меморіал Небесної сотні, намалювавши на ньому анархістський знак. Про це 21 вересня повідомив ексголова асоціації "Українці Алкали" Андрій Модрицький у Facebook

Так, на пам'ятнику балончиком із синьою фарбою намалювали символ анархії. Крім цього, фарбою пошкодили меморіальний напис. За словами Модрицького, акт вандалізму був скоєний декілька днів тому. 

Андрій Модрицький / Facebook

"Після декількох років затишшя, як тільки політична рівновага України похитнулася, так звані антифашисти знову піднімають голови та, як ті коти, підступно шкодять", - зазначив він. 

Крім цього, у коментарі hromadske Модрицький припустив, що псують пам’ятник "місцеві комуністичні партії та радикали". 

"Є багато свідчень тому: це як виступи на засіданнях місцевого самоврядування про закриття меморіалу, тому що вони вважають нас фашистами, так і постріли по табличці з вогнепальної зброї", — зазначив волонтер.

До слова, меморіал Небесної сотні в Алькала-де-Енарес відкрили у 2014 році з нагоди 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка та в пам'ять про загиблих на Майдані. Це один із перших у світі пам’ятників Небесній Сотні. Крім цього, раніше в Алькалі-де-Енарес українці за свій кошт висадили парк із 47 вишень, які символізують роки життя Шевченка.

Новини за темою: У Києві вандали намагалися зруйнувати скульптуру дівчинки з колосками біля музею Голодомору

Зауважимо, це не перший акт вандалізму в іспанському місті, скоєний відносно цього пам'ятника. Так, у 2015 році також було пошкоджено дошку меморіалу, а третину дерев у навколишньому парку знищено.

Однак тоді, за словами Модрицького, ситуацію вдалося владнати за допомогою колишнього посла України в Іспанії Сергія Погорельцева. Після чого у 2017 році до розв'язання проблеми долучився мер Алькали. У результаті в парку висадили нові дерева, а меморіальну дошку відновили.

Нагадаємо, раніше у Рівному вандали пошкодили інсталяцію Небесної сотні, зокрема, облили рідиною червоного кольору, схожою на сік, два портрети Героїв АТО і частково саму стелу.

Loading...