Вода на нічному пляжі в Ірландії засвітилася яскравими синіми вогнями. Фото

Морська вода світилася завдяки біолюмінесцентному планктону

В Ірландії любителям природи пощастило побачити і сфотографувати рідкісне сяйво морської води вздовж берегової смуги в графстві Корк, передає ВВС.

Згідно з повідомленням, хвилі на пляжі Фаунтінстаун заблищали завдяки біолюмінесцентному планктону. Це світіння, яке виходить з клітин деяких живих організмів, наприклад, світлячків.

"Така неймовірна колірна насиченість! Кожна хвиля розбивається на тисячі блискучих бризок!" - так описав свої враження один з очевидців.

"Мене абсолютно заворожило побачене, це було приголомшливо. Занурюєш ступні в воду, а вона ніби вибухає під тобою. Ми вирішили покататися на падлбордах, і коли дошка вдарялася об хвилю, це виглядало як дискотека. Я і раніше плавала в подібній воді, але такого яскравого світіння ніколи не бачила. Це точно вартувало того, щоб вибратися з дому на ніч", - розповіла фотограф-любитель з сусіднього села Кроссхейвен Джолін Кронін.

За словами члена Організації Atlantic Sea kayaking Джима Кеннеді, цей регіон добре відомий біолюмінесцентним морем. Ще 30 років тому тут почали влаштовувати нічні тури на байдарках, в яких брали участь журналісти з різних країн, і фотографії Джолін з'являлися в їхніх матеріалах.

"Я подорожував на байдарці в різних куточках світу, включаючи Мексику, відому своїми блискучими пляжами, але в Ірландії це видовище не менш вражаюче. Тут у нас є свої переваги. Наше море абсолютно прозоре, судноплавства тут майже немає", - зазначає Кеннеді.

В організації Ocean Research and Conservation Ireland вказують, що біолюмінесценцію в Ірландії викликають одноклітинні динофітові водорості, відомі як "нічесвітка" або "морська свічка".

Новини за темою: Біолог розповів, чим для людей небезпечне «цвітіння» моря

Нагадаємо, раніше до берегів графства Корк на півдні Ірландії після потужного урагану "Денніс" прибилося величезне судно-привид "Альта". Цілком можливо, що корабель-привид більше року дрейфував в Атлантичному океані, почавши свій шлях з Бермудських островів у 2018 році.

Loading...