В Ірані не можуть розшифрувати чорні скриньки літака "МАУ", але і не хочуть їх віддавати іншим країнами

Фото з відкритих джерел

Іранський міністр звинуватив США у відсутності допомоги з надання технічного обладнання

Міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф заявив, що чорні скриньки літака "МАУ" поки не можуть розшифрувати, але передавати їх іншим країнам ніхто не збирається.

Про це він сказав в інтерв'ю NBC.

Як розповів міністр, він визнає, що Іран не може розшифрувати скриньки без допомоги західних експертів і при цьому зазначив, що відповідно до міжнародних авіаційних правил, країна мала і має право проводити розслідування щодо катастрофи літака.

Новини за темою: Іран пригрозив завданням удару по США та Ізраїлю у разі "найменшої помилки"

Водночас Заріф звинуватив США у відсутності допомоги з розшифровкою чорних скриньок та зауважив, що Америка не відгукнулася на прохання надати програмне забезпечення та кабелі.

"Ми попросили допомоги. Чому США не допомогли нам? Це гуманітарна проблема. Чому вони не дали нам програмне забезпечення? Чому вони не дали нам досвід?", - сказав міністр.

Також він додав, що на даний момент із чорними скриньками не проводиться ніяких робіт і їх ніхто не бути торкатися без присутності всіх зацікавлених сторін.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна, Канада, Афганістан, Швеція та Об'єднане Королівство - держави, чиї громадяни загинули в авіакатастрофі "МАУ", звернулися до офіційного Тегерану з вимогою передати бортові самописці.

Новини за темою: Авіакатастрофа літака "МАУ": Канадські юристи хочуть стягнути з Ірану понад 1 млрд доларів компенсації

До цього йшлося і про те, що правозахисна організація "Репортери без кордонів" повідомила про тиск влади на десятки іранських журналістів. Їм призначають допити, проводять обшуки, погрожують і примушують закрити свої акаунти в соціальних мережах після того, як минулого місяця біля Тегерана був збитий український пасажирський літак.

Loading...