Новини » Світ Читать эту новость на русском

В Ірані археологи знайшли незвичне стародавнє поховання

Стародавнє людське поховання у глечиках Tehran Times

Стародавній людський скелет зберігався у двох глечиках

В Ірані у сільській місцевості археологи знайшли стародавній людський скелет у двох глечиках. Про це повідомляє Tehran Times.

Згідно з повідомленням, дослідження проводилося під керівництвом Науково-дослідного інституту культурної спадщини та туризму у районі Сарвабада.

У місцевому департаменті туризму зазначають, що скелет належить до парфянської епохи (247 рік до н.е. — 224 рік н.е.).

"У парфянській похоронній традиції гігантські глечики зазвичай грали роль труни, а у виявленій гробниці тіло помістили у два глиняних глечика. Нижче ребер на тілі є пошкодження, схоже, людина померла від травм", - розповів керівник проєкту Шокух Хосраві.

Довідка:

Парфянська імперія, також відома як Імперія Аршакидів, була великою політичною та культурною потугою на території Ірану. Це прадавня держава, що виникла близько 247 року до н. е. на півдні та південному сході від Каспійського моря на території сучасної Туркменії, підкорила в період розквіту своєї влади та політичного впливу (середина І ст. до н. е.) великі області від Межиріччя до кордонів Індії.

Парфяни переважно перейняли мистецтво, архітектуру, релігійні вірування та королівські відзнаки своєї культурно неоднорідної імперії, що включала перську, елліністичну та регіональні культури.

На піку свого розвитку Парфянська імперія простягалася від північних меж Євфрату, на території сучасної центрально-східної Туреччини, до східного Ірану.

Новини за темою: У Переяславі археологи знайшли чотири стародавніх поховання. Фото

Раніше повідомлялося, що на території Єгипту, в некрополі Саккара, археологи знайшли 13 повністю збережених дерев'яних саркофагів, що датуються серединою першого тисячоліття до нашої ери. Протягом 2,5 тис. років саркофаги залишалися запечатаними.

Loading...