Новини » Світ Читать эту новость на русском

В Індонезії "прокинувся" вулкан: Стовп попелу сягнув 5 кілометрів

До 2010 року вулкан був неактивним кілька століть

Виверження вулкана в Індонезії

Associated Press

В Індонезії сталося виверження вулкана Сінабунг, через що в повітрі утворився стовп попелу та диму в 5000 метрів, який покрив місцевість сміттям. Про це повідомляє Bangkok Post.

Зазначається, що Сінабунг протягом кількох століть був неактивним, поки знову не вибухнув в 2010 році. Відтоді на горі стаються періодичні виверження.

Відомо, що в результаті виверження Сінанбургу в 2014 році загинуло 16 людей, а семеро померли внаслідок аналогічного інциденту 2016 року. Десятки тисяч людей були змушені покинути свої будинки навколо діючого вулкана за останні кілька років.

Наразі ж загиблих, на щастя, немає. Проте, представники місцевої влади заявили, що попіл уже охопив кілька сіл, які розміщені за 20 кілометрів від кратера. Люди в цьому районі повинні прикрити обличчя, щоб захиститися від випаду золи та бути обережними щодо потенційних потоків лави.

Новини за темою: В Індонезії розбився військовий вертоліт: Четверо військовослужбовців загинули, ще п'ятеро постраждали

Нагадаємо, нещодавно вчені знайшли активні вулкани на Венері. На знімках американського міжпланетного зонду Магеллан, який фотографував планету в 1990-х роках 20 століття, дослідники виявили геологічні утворення, які називаються коронами. Науковці говорять, що вулкани можливо і бездіяльні, але не мертві.

Loading...