Новини » Світ Читать эту новость на русском

В Індії розробили швидкий паперовий тест на COVID-19

Паперовий тест на коронавірус Feluda ВВС

Наразі Індія є другою у світі за кількістю випадків COVID-19

Індійські вчені розробили недорогий паперовий тест для діагностики коронавірусу COVID-19, який може дати результати менш, ніж за годину. Про це повідомляє ВВС.

Згідно з повідомленням, тест Feluda, названий на честь відомого індійського вигаданого детектива, буде коштувати 500 рупій (близько 6,75 доларів; 5,25 фунтів стерлінгів). Цілком ймовірно, що це може бути перший у світі доступний на ринку паперовий тест на COVID-19.

Новини за темою: В Україні виявили понад 230 тис. випадків коронавірусу COVID-19, за останню добу - 3774

Відомо, що в основі роботи тесту технологія редагування генів під назвою Crispr. Дослідники Інституту геноміки та інтегративної біології (IGIB) в Делі, а також приватні лабораторії, випробували тест на зразках близько 2000 пацієнтів, зокрема й тих, хто вже мав позитивний результат на коронавірус.

Виявилося, що новий тест мав 96% чутливості та 98% специфічності. Саме на цих двох пропорціях базується точність тесту. Тест, який є надзвичайно чутливим, виявить майже всіх, хто страждає на захворювання; а тест, що має високу специфічність, правильно виключить майже всіх, хто не хворіє на захворювання.

Новини за темою: Хворий на COVID-19 Трамп "втік" з лікарні, щоб зустрітися із прихильниками

Нагадаємо, нещодавно Європейське агентство з лікарських засобів розпочало перевірку препарату "Ремдесивір", який використовують для лікування коронавірусу, через скарги на побічні ефекти.

Loading...