Новини » Світ Читать эту новость на русском

В естонському шкільному підручнику знайшли "російський" Крим

Обкладинка підручника, у якому Крим вказаний як частина РФ ERR

Карту в підручнику з англійської мови пообіцяли замінити

В Естонії у шкільному підручнику з англійської мови "I love English 7" для сьомого класу  знайшли карту, де окупований Крим позначений як територія Російської Федерації. Про це повідомляє ERR.

Як зазначається, першими на це звернули увагу представники Конгресу українців Естонії. Зокрема, минулої п'ятниці вони звернулися з листом до міністра освіти та науки з проханням виправити помилку.

За словами очільниці Конгресу Віри Коник, про це повідомила одна з українських родин, син якої навчається за цим підручником.

Сторінка підручника, де Крим вказаний як частина РФ ERR

Водночас директор видавництва Studium Ааво Кеннік, де у 2018 році випустили цей підручник, заявив, що помилка сталася випадково. Зокрема, директор пояснив це тим, що карту взяли з відкритого доступу.

"Оскільки це підручник для вивчення іноземної мови, ми не звернули увагу на зміст карти… Але до цього часу, протягом майже двох навчальних років, ніхто нам про це не повідомляв", - зазначив Кеннік. 

"У даному випадку інформація у підручнику некоректна, тому що Естонія не визнає окупацію та анексію Кримського півострову", - наголосив канцлер Міністерства освіти і науки Март Лайдметс.

Згодом видавництво принесло вибачення за помилку та збиралося надіслати закладам, які отримали ці підручники, сторінки з виправленою картою. Однак, у Міністерстві освіти попросили замінити усі підручники. За попередньою інформацією, це може коштувати видавництву 10-20 тисяч євро.

Нагадаємо, раніше зображення з відомим американським актором Кіану Рівзом, якого прифотошопили до відомого знімку "Обід на хмарочосі", надрукували у підручнику з всесвітньої історії. 

Loading...