Новини » Світ Читать эту новость на русском

В Естонії вірусологи виявили дві нові мутації коронавірусу

Фото з відкритих джерел

Ще шість виявлених мутацій зустрічалися й в інших країнах

При аналізі генома коронавірусу з узятих в Естонії проб були виявлені дві мутації, які в інших країнах не знаходили. Про це повідомляється на сайті Тартуського університету.

Зазначається, що у порівнянні отриманих в Естонії зразків коронавірусу з початковим штамом вірусу з Китаю було виявлено вісім мутацій, які присутні і в інших країнах, а також дві мутації, поки виявлені тільки в Естонії.

Спеціаліст з біоінформатики Тартуського університету Ааре Аброй пояснив, що всі проаналізовані штами відносяться до групи, поширення якої почалося, ймовірно, в Північній Італії, і присутньої в основному в Європі. Однак в Естонії в геномі вірусу виникли ще дві локальні мутації.

Як повідомляється, вчені тепер мають намір проаналізувати повний геном вірусу на підставі проб, узятих у більшого числа пацієнтів в Естонії. Це дозволить уточнити маршрути поширення вірусу і встановити шлях зараження коронавірусною інфекцією в тих випадках захворювання, в яких виявити джерело зараження поки не вдалося.

Новини за темою: У Польщі вчені створили калькулятор для розрахунку ймовірності смерті від коронавірусу

Раніше дослідники зі Сполучених Штатів та Великої Британії виявили сотні мутацій вірусу, що викликає захворювання COVID-19, однак ще не змогли визначити, що це буде означати для поширення вірусу серед населення та як вплине на ефективність вакцини. 

Loading...