В Австралії зафіксували рекордне за 60 років падіння ВВП

Падіння економічних показників у країні пояснюють пандемією коронавірусу

Фото з відкритих джерел


Внутрішній валовий продукт Австралії впав на 7,6% у другому кварталі 2020 року. Про це свідчать дані Австралійського бюро статистики.

Відомо, що такий квартальний показник падіння є найбільшим для Австралії із часу початку ведення статистики. Водночас економіка країни за той самий період упала на 7%. Проте, на 0,2% зросли умови торгівлі, а також із 6% до 19,8% збільшився коефіцієнт заощадження домогосподарств.

Як повідомив керівник відділу національних рахунків АБС Майкл Спедес, щоквартальне падіння пояснюється глобальною пандемією коронавірусу та пов'язаною політикою стримування. "Це, з великим відривом, найбільше падіння квартального ВВП з моменту початку записів у 1959 році", – сказав спеціаліст.

Що стосується скорочення витрат домогосподарств, то Спедес заявив, що вони наразі інакше себе ведуть. "Домогосподарства змінили свою поведінку й були введені обмеження, щоб стримувати поширення коронавірусу", – резюмував представник АБС.

Новини за темою: В Австралії чоловік побив акулу, яка напала на його дружину

Нагадаємо, нещодавно Державна служба статистики опублікувала звіт, згідно з яким показник реального ВВП України у 2 кварталі 2020 року зменшився на 11,4% у порівнянні із відповідним періодом минулого року. Проте, за прогнозами Кабміну, у 2021 році зростання ВВП буде на рівні 4,6%

Loading...