В Австралії виявили можливого предка людей і більшості тварин

Скам'янілості нараховують близько 555 млн років

Біологи з Каліфорнійського університету в Ріверсайді знайшли скам'янілість найдавнішої тварини, вік якої становить близько 555 млн років. Можливо, вона є предком людей і більшості тварин. Про це повідомляє журнал Proceedings of the National Academy of Sciences.

Згідно з повідомленням, такий резонанс викликала крихітна червоподібна істота Ikaria wariootia, яка досягає 7 мм в довжину і близько 1–2,5 мм в ширину і належить до групи білатеральних організмів. Білатеріями є майже 99% всіх відомих тварин - 1,6 мільйона описаних видів і навіть люди.

Знахідка була названа на честь народу адняматанья, який жив на цьому місці. "Ікарія" мовою адняматанья означає "місце зустрічі", а "варіутія" походить від струмка Warioota, який спускається з гір поряд з місцем виявлення скам'янілості.

Наголошується, що білатерії мають симетричне тіло, а також ротовий отвір і кишку. Як відомо, саме розвиток двосторонньої симетрії був найважливішим кроком в еволюції тваринного світу, оскільки в організмів з'явилася можливість пересуватися самостійно і цілеспрямовано.

Вчені вважають, що загадкова Ikaria wariootia жила на землі під час едіакарського періоду протерозойської ери (приблизно 635–541 млн років тому).

Для свого часу істота була досить розвинута: за словами вчених, вона жила в тонких шарах піску на дні океанів, де було багато кисню, і пересувалася у пошуках органічних речовин — тобто виявляла первинні сенсорні ознаки.

Раніше повідомлялося, що археологи Кембриджського університету виявили скелет неандертальця, що прекрасно зберігся. Вчені припускають, що останки пролежали під землею приблизно 70 тисяч років. А зуби неандертальця вказують на те, що це був чоловік середнього віку.

Loading...