Новини » Світ Читать эту новость на русском

В Австралії рятують кита, який заплив у річку з найбільшими у світі крокодилами

Два кити змогли покинути небезпечну територію самостійно

На півночі Австралії влада намагається врятувати горбатого кита, який випадково заплив на 30 км углиб континенту, у річку, де живуть найбільші у світі крокодили. Про це повідомляє "ВВС Україна". 

Згідно з повідомленням, минулого тижня трьох китів помітили у річці з цікавою назвою Східний алігатор, яка протікає через Національний парк Какаду. На думку спеціалістів, тварини, як зазвичай, прямували на південь до Антарктиди, але помилково увійшли в лиман, який відвів їх далі за течією в річкову систему.

Згодом два кити зуміли покинути небезпечну територію самостійно, але один із них залишився в річці, за 30 км від узбережжя. Слід зауважити, що це перший відомий випадок, коли кита знайшли на території гребенястих крокодилів так далеко від моря.

Новини за темою: В Австралії на берег винесло труп гігантської істоти. Фото

Як зазначається, оскільки тварина досить велика - понад 16 метрів, то крокодили навряд чи будуть атакувати кита відразу. Однак загроза буде більш реальною, якщо тварина запливе ближче до берегів. Саме на мілководді вона стане легкою поживою для крокодилів.

Наразі, щоб розчистити киту шлях до океану, на річці тимчасово заборонили використовувати човни. Спершу люди сподівались, що кит випливе в море самостійно, але він залишився в районі найглибшої ділянки - приблизно в 20 км від моря.

Тому зараз чиновники працюють з іншими варіантами. Для цього можуть використати "гучні звуки" з сусідніх катерів або записи криків горбатих китів.

Новини за темою: В Австралії відкрили чотири нові види мух: Їх назвали на честь героїв Marvel

Нагадаємо, нещодавно на узбережжі австралійського штату Новий Південний Уельс серфер стрибнув на акулу, яка напала на його дружину, і завдавав хижій рибині ударів, аж поки вона не відступила. 

Loading...