live
Новини » Світ Читать эту новость на русском

В Apple запатентували "розумний будинок", яким керуватиме серцевий ритм

Apple. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Система не дозволить дітям вмикати небезпечні для них пристрої, а чужаків впускати до будинку

Apple оприлюднила патент "розумного будинку", який слідкуватиме за хазяями за допомогою настінних модульних блоків. Про це повідомляє Digital Trends.

Зазначається, що основна ідея доволі об'ємного документу полягає в тому, що компанія створила інтелектуальну систему, яка здатна взаємодіяти із різними пристроями та впізнавати окремих людей.

Зокрема, одна з найбільш незвичайних характеристик "розумного будинку" – ідентифікація користувача за серцебиттям. Серцевий ритм у кожної людини унікальний, тому його частише використовують для біометричної аутентифікації. Також додатковою функцією може стати ідентифікація за диханням.

Такі функції ідентифікації дозволять закріпити за різними людьми різні рівні доступу до певних систем будинку.

Наприклад, система не дозволить дітям або людям поважного віку вмикати небезпечні для них прилади.

Іншою головною функцією системи є те, що вона не впустить до будинку чужаків.

Серед інших систем – здатність розрізняти різні предмети згідно з викривленими сигналами зв'язку. На думку розробників це створить віртуальну мапу будинку з розташуванням кожного предмету, що дозволить  проводити їх налаштування.

Зазначається, що наявність такого патенту не гарантує, що Apple колись випустить таку систему. Але тим не менш, документ описує багато цікавих ідей, які засновані на новому принципі ідентифікації. Частина з них може лягти в основу нових продуктів компанії.

Раніше повідомлялося, що компанія Apple створила секретну команду, яка буде розробляти супутники та покращувати бездротові технології.

Loading...