live
Новини » Світ Читать эту новость на русском

В Африці знайшли найдавніший череп предка Homo sapiens

Контур черепа Homo erectus The Guardian

Череп був зібраний з більш ніж 150 фрагментів

Під час розкопок на території Південно-Африканської Республіки вчені виявили череп, який належить Homo erectus, предку сучасної людини, та має рекордний вік – у 2,04 млн років. Про це повідомляє The Guardian.

"Найдавніший відомий науці череп Homo erectus був виявлений групою австралійських дослідників у локації близько за 40 км на північ під Йоганнесбурга. Знахідка показує, що перші предки людини існували на 200 тис. років раніше, ніж вважалося", - йдеться в повідомленні.

Професор Енді Херріс зазначив, що череп був зібраний з більш ніж 150 фрагментів, виявлених в основному кар'єрі Дрімолена. Скоріш за все, предку людини було від двох до трьох років, коли він помер.

Як зазначається, досі найдавнішими підтвердженими рештками Homo erectus були кістки віком 1,8 млн років, виявлені в Дманісі, Грузія. Щоб визначити вік нової знахідки, вчені скористалися уран-свинцевим методом (вік визначається по тому, скільки урану зазнало розпад і перейшло в свинець), методом електронного спінового резонансу і палеомагнетизму.

Нагадаємо, в кінці 2019 року антропологи змогли датувати час життя останніх представників Homo erectus – предків людини, що першими покинули Африку й почали розселятися світом. Дослідники тоді вияснили, що представники цього виду масово вимерли між 117 та 108 тис. років тому і, скоріше за все, не перетиналися з видом Homo Sapiens.

Loading...