Новини » Світ Читать эту новость на русском

Уряд Естонії розкрив дані щодо викритих російських шпигунів

Фото з відкритих джерел

У списку російських шпигунів, представлених КаПо, - 20 осіб, з них 12 співпрацювали з ФСБ

У свіжому щорічнику естонської Поліції безпеки (КаПо) опубліковано повний список російських шпигунів, викритих на цей час. Список оприлюднено на сайті КаПо.

У списку російських шпигунів, представлених КаПо, - 20 осіб, з них 12 співпрацювали з ФСБ, 6 - з ГРУ і ще 2 - зі СЗР. У 2019 було засуджено 5 осіб.

Зокрема, за "зраду Батьківщині" були засуджені колишній офіцер Сил оборони Естонії Денис Метсавас і його батько Петро Волін, які працювали на ГРУ. Метсавас отримав 15 з половиною років, Волін - 6 років.

Колишній співробітник поліції безпеки Володимир Куліков у 2019 році був засуджений за статтею "за розвідувальну діяльність, спрямовану проти Естонської Республіки, і її підтримку, а також за створення і підтримання антиестонських зв'язків" на 5 років.

Громадянина Росії, колишнього члена правління Естонського союзу ветеранів збройних конфліктів і військової служби "Бойове Братство" Сергія Кондрата було засуджено до 5 років в'язниці. Його обвинуватили за статтею 233 "Ненасильницькі дії, вчинені іноземцем проти незалежності і суверенітету Естонської Республіки".

Новини за темою: У Латвії затримали підозрюваного у шпигунстві на користь Росії

І останній засуджений  - Дмитро Козлов, який має подвійне громадянство Росії та Естонії, був завербований ФСБ з метою отримати "серед іншого" дані про будівлі, співробітників, транспорт, техніку та режим прикордонного контролю в регіональній префектурі Департаменту поліції і прикордонної охорони. Його засуджено до 3 з половиною років в'язниці.

Нагадаємо, раніше в Україні громадянина Китайської Народної Республіки Шу Юаньцзє засудили на 10 років в'язниці за "цікавість" до українських ракет.

Loading...