Новини » Світ Читать эту новость на русском

Українського політв'язня Шумкова катують в колонії РФ, - омбудсмен

Олександр Шумков

Денісова закликала уповноважену з прав людини РФ припинити катування українця

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова заявила, що українського політв'язня Олександра Шумкова катують у колонії на території Росії. Про це йдеться у дописі Денисової у Facebook.  

"Повідомлення від рідних про нанесення тілесних ушкоджень українському політв'язню Олександру Шумкову викликало тривогу і занепокоєння за його життя. Обставини, при яких співробітник ФКУ ВК4 УФСІН РФ по Тверській області завдав фізичну і психологічну шкоду життю і здоров'ю Олександру – невідомі", – йдеться у дописі. 

За словами Денісової, така поведінка працівників установи виконання покарань є тортурами та жорстоким поводженням з ув'язненими, що порушує статтю 3 Конвенції про захист прав людини й основних свобод.

Новини за темою: Політв’язнь РФ Шумков скаржиться на здоров'я та образи з боку співробітників колонії, - Денісова

У зв'язку з цим уповноважена  ВР з прав людини звернулась до російської колеги Тетяни Москалькової з вимогою терміново відреагувати на порушення та припинити тортури громадянина України. Крім цього, Денісова висунула вимогу розслідувати обставин кричущого порушення прав на життя та особисту безпеку, а також забезпечити надання відповідної медичної допомоги.

Водночас Денісова сповістила про інцидент міжнародні правозахисні організації. 

Новини за темою: Політв’язня Шумкова вивезли з колонії до московського СІЗО, – адвокат

"Прошу представників міжнародних правозахисних організацій відреагувати на грубе порушення прав незаконно утримуваного на території РФ громадянина України Олександра Шумкова та в межах своїх повноважень сприяти особистій безпеці та безперешкодному поверненню нашого співгромадянина в Україну по закінченню терміну ув’язнення", - зазначила Денісова. 

⚡️Повідомлення від рідних щодо завдання тілесних ушкоджень українському політв’язню Олександру Шумкову викликало тривогу...

Опубліковано Людмилою Денісовою Понеділок, 2 листопада 2020 р.

Нагадаємо, у грудні 2018 року в Росії військовослужбовця ЗСУ Олександра Шумкова визнали в участі в екстремістській організації. Слідство називало його колишнім охоронцем лідера організації "Правий сектор" Дмитра Яроша. У результаті Шумкова засудили до 4 років ув'язнення в колонії загального режиму.

А нещодавно Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що утримуваному в російській в’язниці українцю Олександру Шумкову погрожують вбивством та змушують його надавати неправдиву інформацію стосовно іншого громадянина України.

Loading...