Україна в ОБСЄ озвучила свою позицію щодо конфлікту в Нагірному Карабасі

Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк

Українська сторона наполягає на мирному врегулюванні конфлікту на основі поваги до суверенітету Азербайджану

Представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк виступив на засіданні Постійної ради ОБСЄ щодо ескалації ситуації вздовж лінії зіткнення у зоні конфлікту в Нагірному Карабасі. Про це повідомляє "Укрінформ". 

За словами Цимбалюка, Україна виступає за мирне врегулювання конфлікту в Нагірному Карабасі на основі поваги до міжнародного права та суверенітету і територіальної цілісності Азербайджану в межах його міжнародно визнаних кордонів.

Так, дипломат наголосив, що Україна повністю підтримує дії співголів Мінської групи ОБСЄ, спрямовані на деескалацію насильства та стабілізацію ситуації на місцях. Водночас він висловив занепокоєння української сторони тим, що широкомасштабні військові дії вздовж лінії зіткнення в зоні конфлікту у Нагірному Карабасі призвели до численних жертв з обох сторін конфлікту.

"Ми висловлюємо наші щирі співчуття сім'ям загиблих та поранених в бойових діях", - зазначив представник України. 

Новини за темою: МЗС Туреччини порівняло Нагірний Карабах та Україну

За словами Євгенія Цимбалюка, нинішня ескалація є "черговим доказом того, що як затяжні, так і гарячі конфлікти залишаються основним фактором нестабільності, що загрожує безпеці в регіоні ОБСЄ, що може призвести в будь-який момент до відновлення бойових дій та великих людських втрат".

Нагадаємо, конфлікт між Вірменією та Азербайджаном загострився 27 вересня після початку бойових дій на кордоні. У результаті сторони звинуватили один одного в ескалації насильства в Нагірному Карабасі.

Згодом уряд Вірменії ввів у країні воєнний стан і оголосив загальну мобілізацію резерву. Пізніше указ про оголошення воєнного стану в країні підписав президент Азербайджану Ільхам Алієв.

Нещодавно Вірменія заявила про готовність до мирного врегулювання карабаського конфлікту, однак в уряді наголосили, що не готові до вирішення питання на шкоду своїм національним інтересам і власній безпеці.

У свою чергу президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що бойові дії в Нагірному Карабаху триватимуть до тих пір, поки Вірменія не виведе свої збройні сили.

Loading...