Україна продовжує підтримувати територіальну цілісність Азербайджану, – Кулеба

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба МЗС України

Окрім цього, Кулеба розмовляв зі своїм азербайджанським колегою

Україна продовжує підтримувати територіальну цілісність Азербайджану. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK.

"Одним із наріжних каменів української зовнішньої політики є підтримка територіальної цілісності держав. І ми послідовно підтримували територіальну цілісність Азербайджану, так само як Азербайджан підтримував нашу територіальну цілісність у міжнародно визнаних кордонах, і цей принцип залишається для нас абсолютно незмінним", – наголосив Кулеба.

Він додав, що з цього питання міністерство веде переговори з партнерами, щоб мати скоординовано позицію. Окрім того, Кулеба говорив з главою МЗС Азербайджану.

"Нинішня ситуація красномовно свідчить про те, що так звані заморожені конфлікти – насправді ніякі не заморожені. В будь-який момент вони можуть вибухнути. Це осередки нестабільності в Європі та міжнародне співтовариство має відповідним чином ставитися до їх врегулювання", – додав міністр.

Новини за темою: Конфлікт в Нагірному Карабасі: Вірменія звинуватила Туреччину в прямій агресії

Нагадаємо, 27 вересня Вірменія та Азербайджан почали бойові дії на кордоні та звинуватили одне одного в ескалації насильства в Нагірному Карабасі.

Згодом Вірменія оголосила у країні воєнний стан і загальну мобілізацію резерву.

Пізніше указ про оголошення воєнного стану в країні підписав президент Азербайджану Ільхам Алієв. 

Своєю чергою, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш під час телефонної розмови з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим закликав останнього до припинення вогню в Нагірному Карабасі.

Loading...