Україна направила до Бейрута гуманітарну допомогу

Reuters

Вантаж медикаментів та продуктів супроводжуватимуть нацгвардійці та рятувальники

Україна направила до Лівану близько п'яти тонн гуманітарної допомоги у зв'язку з вибухом, який стався 4 серпня в Бейруті. Про це повідомляє пресслужба Міністерства внутрішніх справ.

"У Бейруті трапилась страшна біда – вибух в порту забрав життя 220 громадян, понад 100 осіб зникли безвісти, більше тисячі постраждалих, столиця понесла величезні руйнування. Тому на запит посольства Лівану в Україні указом Президента було прийнято рішення про надання гуманітарної допомоги. В понеділок Кабінет Міністрів України виділив кошти з резервного фонду на придбання лікарських засобів, товарів медичного призначення, борошна", - сказав перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий.

У свою чергу, голова ДСНС Микола Чечоткін наголосив, що українські рятувальники були готові вирушити на допомогу у ліквідації наслідків завалу відразу, але ліванська сторона визначила, що для них необхідніші продукти харчування.

"З резервного фонду держбюджету було виділено 8 мільйонів 450 тисяч гривень. Маса вантажу складає п'ять тонн. Я хочу висловити слова підтримки ліванському народу і побажання якнайшвидше впоратися з цією ситуацією", - сказав Чечоткін.

Повідомляється, що посол у Лівані Ігор Осташ зазначив, що на сьогоднішній день понад 4 тисячі українських сімей проживає у Лівані. Під час вибуху постраждали більше 20 родин, всі вони чекають допомоги та підтримки.

Новини за темою: На ліки та борошно: Кабмін виділить 8 млн грн на гуманітарну допомогу для Лівану

Разом із тим, посол Лівану в Україні Алі Дахер подякував українській стороні за небайдужість у такий непростий для Лівану час.

"Багато хто говорить про вибух у ліванській столиці – Бейруті. І у цей складний час Україна простягнула нам руку допомоги. Ми дуже вдячні вам за підтримку, за допомогу, за солідарність з нашим народом", - сказав Алі Дахер.

За даними МВС, гуманітарний вантаж прибуде в Ліван близько 12:30. Його зустріне Міністерство оборони Лівану, яке вже і буде розподіляти продукти та медикаменти за потребами.

Нагадаємо, 4 серпня у порту Бейрута, столиці Лівану, протягом 15 хвилин прогриміли два потужні вибухи. У результаті цього загинуло 220 осіб, ще 6 тисяч постраждали. Однак очікується, що кількість жертв буде зростати, адже багатьох людей вважають зниклими безвісти. 

Новини за темою: Під час вибуху в Бейруті загинув українець, – посол

За даними Вищої Ради оборони Лівану, вибух у порту Бейрута стався через 2750 тонн нітрату амонію (аміачної селітри) з судна російського бізнесмена.

9 серпня в Лівані спалахнули протести через вибух у порту, унаслідок чого постраждали понад 700 осіб, а один правоохоронець загинув. Активісти вимагали відставки уряду, який звинувачували у недбалості.

Loading...