Україна мало уваги приділяє контактній групі: Лавров заявив, що зустріч у "нормандському форматі" буде безрезультативною

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров МЗС Росії

У РФ не бачать можливості проведення нового саміту, поки не будуть реалізовані рішення, прийняті на зустрічі лідерів в Парижі

Нова зустріч у "нормандському форматі" не принесе результатів, оскільки українська сторона не приділяє достатньо уваги контактній групі і перемовинам з Донецьком та Луганськом.

Про це заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, передає ТАСС.

"Я передбачаю, що це, напевно, буде важлива розмова на рівні міністрів, тому що про все це ми говорили багато разів Німеччини і Франції. Просили їх взяти на себе обов'язок все-таки спонукати українську владу до чесної і конструктивної роботи. Але якогось результату, відверто кажучи, не очікую від цієї відеоконференції, крім того, що українські колеги напевно знову будуть говорити: "Давайте швидше збиратися в Берліні"", - зазначив Лавров.

Російський міністр вважає, що Україні "важливо демонструвати те, що вона зустрічається в "нормандському форматі", і при цьому мало уваги приділяти контактній групі, де начебто є можливість безпосередньо вирішувати питання з Донецьком і Луганськом.

"Вони хочуть всіляко від цього йти. І зробити так, щоб "нормандський формат" став єдиним каналом розмови щодо Мінських домовленостей. Вони вважають, що в рамках цього "нормандського формату" є Росія як "країна-агресор", а Франція і Німеччина допомагають Україні змусити Росію виконати все те, що має виконувати сама українська сторона", - заявив він.

Лавров сказав, що саміт не відбудеться до тих пір, поки не будуть реалізовані рішення, прийняті на останній зустрічі лідерів в Парижі.

"Ми ніколи не будемо домовлятися про новий саміт, поки не будуть чесно, повноцінно і сумлінно виконані всі ті рішення, які приймалися в Парижі", - зауважив він.

Російський міністр зазначив, що в України немає іншого шляху, окрім як "поводити себе правильно у Контактній групі і досягати домовленостей із Донецьком та Луганськом".

Новини за темою: Зеленський у Парижі не підтримав розведення сил по всій лінії зіткнення, - Лавров

Нагадаємо, раніше Лавров заявляв, що спроби втягнути Україну в НАТО підривають зусилля по "Мінську-2".

Новини за темою: Путін заявив Меркель про необхідність законодавчого закріплення особливого статусу Донбасу

Також повідомлялося, що прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков стверджував, що наразі немає планів щодо проведення зустрічі "нормандської четвірки" і про якусь конкретику поки говорити рано.

Loading...