Новини » Світ Читать эту новость на русском

Угорський топчиновник Грежа прокоментував заборону на в'їзд в Україну

Іштван Грежа Фото з відкритих джерел

Політик не планує готувати відповідь на рішення української сторони

Угорський високопосадовець Іштван Грежа, якого не пустили на Закарпаття, прокоментував заборону на в'їзд в Україну. Про це йдеться на Facebook-сторінці чиновника. 

Зокрема, Грежа підтвердив, що у вівторок вранці він не зміг потрапити у Закарпатську область, адже йому заборонили в’їзд. Водночас розповісти про ситуацію більш детально він пообіцяв пізніше. 

Крім цього, він додав, що наразі Угорщина обговорює, як "зберегти українську кафедру в Ньїредьгазі", не уточнивши, про що саме йдеться. Зауважимо, в університеті Ньїредьгази з 2017 року працює кафедра української мови та культури.

Пізніше посол Угорщини Іштван Ійдярто у коментарі "Європейській правді" запевнив, що країна не планує готувати відповідь на заборону. А Грежа вирушив до вишу через фінансові проблеми, які виникли в української кафедри, а також інших кафедр університету.

"Я зателефонував йому (Грежі - ред.). Повертаючись з кордону, він вирушив до університету Ньїредьгази, тому що у кафедри виникли справжні проблеми, як і у інших кафедр, у тому числі у зв'язку з коронавірусом. Їм потрібне додаткове фінансування. Оскільки це дуже популярний напрямок навчання, Грежа з радістю допомагає університету подолати ці фінансові проблеми", - заявив посол Угорщини.

Новини за темою: Угорщина наклала вето на бюджет Євросоюзу через розбіжності щодо міграційної політики

Нагадаємо, Іштван Грежа є уповноваженим угорського міністра та відповідальним за розвиток співпраці між областю Саболч-Сатмар-Берег і Закарпаттям.

Однак, нещодавно українські прикордонники не пропустили політика в Україну через втручання угорського уряду в місцеві вибори.

Loading...