live

Угода століття: Трамп презентував план врегулювання конфлікту між Ізраїлем і Палестиною

Президент США Дональд Трамп з відкритих джерел

У плані на 50 сторінок викладається вирішення близькосхідного конфлікту за моделлю "двох держав"

Президент США Дональд Трамп представив мирний план своєї адміністрації для вирішення проблеми визначення кордону між Ізраїлем і Палестиною. Як повідомляє hromadske, про це Трамп заявив у Білому домі під час пресконференції з прем'єрміністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу.

"Сьогодні світ зробив ще один великий крок на шляху до миру", — сказав Трамп перед презентацією свого плану, також відомого як "угода століття".

Він додав, що вже заручився підтримкою обох сторін, і подякував Нетаньягу за сміливість вдатися до такого мужнього кроку.

У плані на 50 сторінок викладається вирішення близькосхідного конфлікту за моделлю "двох держав" - тобто створення міжнародно визнаної Палестинської держави. Йдеться, зокрема, про таке:

- створення Палестинської держави зі столицею у Східному Єрусалимі. Передбачається, що її територія буде чи не вдвічі більшою за територію, що нині перебуває під контролем Палестинської автономії;

- визнання окупованих Ізраїлем поселень на Західному березі річки Йордан ізраїльською територією;

- створення спільного комітету США та Ізраїлю для визначення кордонів майбутньої Палестинської держави;

- вжиття заходів для боротьби з тероризмом на палестинських територіях, зокрема роззброєння ХАМАСу і демілітаризація Сектору Гази;

- Єрусалим лишається неподільною столицею Ізраїлю (власне, в січні 2018 року США вже визнали його столицею Ізраїлю й відкрили там своє посольство);

- інвестиції в 50 млрд доларів у нову Палестинську державу протягом 10 років — але незрозуміло, хто саме їх надаватиме. Це має призвести до створення 1 млн робочих місць і подвоєння палестинського ВВП;

- протягом 4 років Ізраїль не буде створювати нових поселень, аби в цей час проводити з Палестиною перемовини щодо її державності.

Новини за темою: Ізраїль наніс удар по об’єктах палестинського воєнізованого угруповання "ХАМАС"

Слід зазначити, що не зовсім зрозуміло, як можна водночас визнати Східний Єрусалим столицею Палестини і водночас визначити весь Єрусалим як "неподільну столицю" Ізраїлю, про що повідомив Трамп.

Пізніше у своєму Twitter президент США виклав мапу запропонованої території Палестинської держави.

"Сьогодні — історична нагода для палестинців створити свою незалежну державу. І, можливо, в них зараз остання нагода це зробити", — наголосив президент США.

Новини за темою: Ізраїль протестує проти відновлення на посаді консула-антисеміта з України

Прем'єрміністр Ізраїлю вже заявив про свою згоду на цей план і подякував за нього Трампу, назвавши його найбільшим другом Ізраїлю, який коли-небудь був у Білому домі.

За словами ізраїльських посадовців, Нетаньягу в середу, 29 січня, обговорить план Трампа з президентом Росїі Володимиром Путіним, передає BBC.

Як повідомили Reuters джерела в адміністрації Трампа, вони очікують на скептичне ставлення представників Палестини щодо запропонованого рішення, однак сподіваються, що в ході перемовин їм вдасться переконати їх у життєздатності плану.

Нагадаємо, Ізраїль знову завдав авіаудари по Сектору Гази.

 Loading...
Loading...
Loading...