Новини » Світ Читать эту новость на русском

Учені виявили найпотужніше у Всесвіті магнітне поле

У Всесвіті виявили потужне магнітне поле phys.org

Його потужність у десятки мільйонів разів більше за можливості магнітних полів, які можливо згенерувати в лабораторіях

Науковці із Китайської академії наук та Тюбінгенського університету у Німеччині помітили у Всесвіті магнітне поле, потужність якого становить приблизно один мільярд тесла на поверхні нейронної зірки. Про це повідомляє портал Phys.org.

Зазначається, що потужне магнітне поле вчені помітили у ході дослідження рентгенівського пульсару GRO J1008-57. Зауважимо, це космічне джерело змінного рентгенівського випромінювання було виявлено першим китайським рентгенівським астрономічним супутником Insight-HXMT під час його спалаху у серпні 2017 року.

За попередніми підрахунками науковців, потужність поля може становити приблизно близько один мільярд тесла. Це в десятки мільйонів разів потужніше за магнітні поля, які можливо згенерувати в лабораторіях на Землі.

До слова, рентгенівські подвійні нейтронні зірки - це системи, які складаються з нейтронної зірки і звичайного зоряного супутника. Така зірка може накопичувати речовину та утворювати навколишній накопичувальний диск.

Новини за темою: Астрофізикам вперше вдалося створити рентгенівську карту всього неба

Крім цього, за умови наявності потужного магнітного поля накопичена речовина буде спрямована на поверхню нейронної зірки магнітними лініями. У результаті цього виникає рентгенівське випромінювання.

Вважається, що нейтронні зірки мають найсильніші магнітні поля у Всесвіті. 

Нагадаємо, нещодавно група астрономів зафіксувала загадковий радіосигнал із космосу, який циклічно повторюється. Зокрема, радіохвилі FRB 121102 чутно кожні 157 днів.

Loading...