Новини » Світ Читать эту новость на русском

Учені виявили в М'янмі новий вид мавп, вони на межі вимирання

Наразі залишилося лише чотири невеликі популяції загальною чисельністю до 260 особин

Новий вид мавп Попа, який вже майже вимер CNN

Міжнародна група зоологів виявила новий вид мавп, про існування якого вчені підозрювали раніше, але не мали достатньо даних. Про це повідомляє Zoological research.

Згідно з повідомленням, завдяки знайденому посліду та небагатьом музейним експонатам вдалося встановити, що в родині давно відомих лангурів у М’янмі є досі не вивчений вид - і він під загрозою зникнення. Мавп назвали на честь загаслого вулкана Попа, на схилах якого вони водяться.

Учені зазначають, що змогли відкрити існування лангурів Попа, уявлення про яких до сьогодні було теоретичним, завдяки опудалам, що потрапили до музеїв ще в XIX столітті.

Як зазначається, лангури Попа мають сіро-коричневе хутро, чорну шкіру на лапах. Шерсть на їхній голові утворює гребінь, на морді є яскраві білі круги навколо очей.

Новий вид мавп Попа, який вже майже вимер CNN

Наразі встановлено, що вид проживає в районі вулкану Попа в М’янмі. З історичних записів регіону випливає, що раніше ці мавпи були широко поширені, проте наразі залишилося лише чотири невеликі популяції загальною чисельністю до 260 особин.

Дослідники не ловили мавп, а вивчали тільки їхній послід.

Серед причин зникнення виду, який щойно відкрили, науковці називають людську діяльність останніх 100 років: полювання, розширення сільського господарства та незаконну вирубку дерев.

"На жаль, це гірко-солодке відкриття, оскільки в дикій природі залишилось дуже мало цих тварин… Є надія, що надаючи цьому виду науковий статус і популярність, на яку він заслуговує, буде докладено більше зусиль для захисту цієї території та кількох популяцій, що залишилися", - цитує CNN співавтора дослідження Роберто Портела Мігеза.

Новини за темою: В Індонезії мавпа на мотоциклі намагалася вкрасти дитину

Раніше повідомлялося, що мадагаскарського хамелеона зі списку 25 найбільш розшукуваних видів, який вважався вимерлим, перевідкрили через 100 років. Хамелеон Furcifer voeltzkowi не зустрічався з 1913 року.

Loading...