Новини » Світ Читать эту новость на русском

У ЄС засудили порушення перемир'я в Нагірному Карабасі

Жозеп Боррель Фото з відкритих джерел

Про перемир'я домовилися у суботу, 17 жовтня

Верховний представник ЄС із зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель напередодні заявив, що Євросоюз засуджує порушення перемир'я в Нагірному Карабасі, про яке раніше домовились Вірменія та Азербайджан. Про це повідомляє DW.

"ЄС разом з тим жалкує, що порушення тривають, і повідомляється про бойові дії в Нагірному Карабасі і навколо нього. Це призводить до ще більших страждань цивільного населення. Це загострює конфлікт між державами і відповідними товариствами, ще більш ускладнює загоєння ран", - заявив Боррель.

Також він наголосив, що населення Нагірного Карабаху вже зазнало надмірних страждань. "В цілому конфлікт призвів до великих і неприпустимих жертв серед цивільного населення. ЄС рішуче засуджує всі подібні атаки, звідки б вони не походили", - сказав головний дипломат ЄС.

Новини за темою: Азербайджан заявив про знищення ракетних комплексів Вірменії в Нагірному Карабасі

За словами Борреля, він у неділю провів телефонні розмови з міністрами закордонних справ Вірменії та Азербайджану, щоб переконати їх в тому, що припинення вогню має бути беззастережним і суворо дотримуватися обома сторонами.

"Я також підкреслив, що атаки проти мирних жителів повинні бути негайно припинені. Їх не можна виправдати. Я повторив, що ЄС як і раніше готовий підтримати сторони і ОБСЄ в довгостроковому врегулюванні конфлікту", - розповів Боррель.

Новини за темою: Армія Нагірного Карабаху відступила у двох напрямках, - прем'єр Вірменії

Нагадаємо, у суботу, 17 жовтня, Міністерства закордонних справ Вірменії та Азербайджану підтвердили інформацію, що Єреван і Баку домовилися про гуманітарне перемир'я в Нагірному Карабасі.

Напередодні президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що війська його країни взяли під контроль старовинний Худаферинський міст у Нагірному Карабасі.

 

Loading...