У ЄС закликали створити союз по тестах і вакцині на тлі другої хвилі коронавірусу

Президент Європейської ради Шарль Мішель Фото з відкритих джерел

Найближчим часом у ЄС хочуть визначитися із загальними правилами тестування, а також самоізоляції та карантину

Голова Європейської Ради Шарль Мішель закликав країни Євросоюзу до створення союзу по тестах і вакцині від коронавірусу. За його словами, ситуація з коронавірусом стала загрозливою. Про це йдеться в його зверненні, яке оприлюднила пресслужба Євроради.

"За кілька тижнів ситуація з тривожної перетворилася в загрозливу. Тепер нам потрібно уникнути трагедії. Найближчим часом потрібно визначитися із загальними правилами тестування, а також самоізоляції та карантину.

Кожен день на рахунку. Що нам зараз потрібно, так це рішучі дії однозначно на європейському рівні, засновані на двох стовпах: тестуванні та відстеженні контактів і вакцини", - сказав Шарль Мішель.

Другою основою стратегії Євросоюзу Мішель назвав вакцини від коронавірусу.

"Європа знаходиться в авангарді видатних зусиль, які зроблені в цій галузі на світовому рівні. І цим вона займалася не тільки заради самої себе, але і на благо всього світу", - йдеться в заяві голови Євроради.

ЄС вже почав розробляти стратегію вакцинації. Вакцину чекають протягом декількох місяців, однак, Мішель заявив, що необхідно буде відстежувати ефективність і побічні ефекти вакцин.

"Це особливо важливо, якщо врахувати, що на розробку вакцини зазвичай йде десять років, а не один", - додав він.

Новини за темою: Смертність від коронавірусу в Європі зросла на 40%, - ВООЗ

Нагадаємо, представники ЄС на закритому засіданні заявили, що лише частина із 450 млн населення Європейського Союзу може отримати щеплення проти нового коронавірусу COVID-19 до 2022 року.Loading...