У ЄС схвалили механізм санкцій за порушення верховенства права

Тепер механізм мають розглянути в Європарламенті

DW

Посли Європейського союзу прийняли санкційний механізм стосовно держав ЄС, які порушують принцип верховенства права. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Зазначається, що відповідну ініціативу висунула Німеччина, яка наразі головує в ЄС. Євросоюз зможе обмежувати виділення коштів для країн, які порушують верховенство права в разі, якщо це шкодить управлінню бюджетом або фінансовим інтересам ЄС.

Відповідний інструмент тепер мають розглянути європарламентарі, й вони можуть зробити його ще жорсткішим, адже раніше окремі депутати називали його неефективним. При цьому Польща та Угорщина виступають проти створення санкційного механізму. Відомо, що ці країни погрожували заблокувати прийняття бюджету ЄС та антикризового фонду.

Єврокомісія у своєму звіті, присвяченому стану верховенства права у країнах-членах блоку, розкритикувала у цьому зв'язку Угорщину та Польщу. Там повідомлялося, що в Єврокомісії "серйозно занепокоєні" питанням дотримання судової незалежності як у Польщі, так і в Угорщині. Водночас проти обох країн кілька років триває процедура, яка зрештою може призвести до позбавлення їх права голосу в ЄС.

Новини за темою: Санкції проти РФ: Київ хоче створити "Акт Сенцова" за прикладом "Акту Магнітського"

Нагадаємо, нещодавно посли країн Європейського союзу погодили введення санкцій проти Росії за будівництво Керченського мосту. Планується, що обмеження будуть офіційно оформлені цього тижня.

Loading...