Новини » Світ Читать эту новость на русском

У ЄС попередили, що до 2022 року лише частина жителів зможе отримати вакцину проти COVID-19, - ЗМІ

Фото з відкритих джерел

Країни-члени ЄС досі не розробили план вакцинації громадян

Лише частина із 450 млн населення Європейського Союзу може отримати щеплення проти нового коронавірусу COVID-19 до 2022 року. Про це заявили представники ЄС на закритому засіданні в понеділок, повідомляє Reuters з посиланням на власні джерела. 

Згідно з повідомленням, представник Європейської комісії заявив дипломатам з країн ЄС, що до кінця 2021 року для всього населення не буде достатніх доз вакцин проти COVID-19, оскільки вакцини, які наразі замовляє Євросоюз, можуть не виявитись ефективними або не вироблятися в достатніх дозах.

Новини за темою: У МОЗ заявили, що Україна не має статусу розробника вакцини проти коронавірусу

Слід зауважити, що раніше комісія ЄС заявила, що вакцинація буде обмежена "на початкових етапах розгортання", але ніколи не уточнювала, скільки триватиме початкова фаза. 

Окрім цього, враховуючи ймовірне обмеження поставок, Єврокомісія місяцями закликала уряди країн-учасниць ЄС розробити плани вакцинації, які б надавали пріоритет уразливим та основним групам населення, таким як медичні працівники, люди похилого віку або люди з хронічними захворюваннями.

Новини за темою: Вчені встановили, що у 80% хворих коронавірусом є спільний симптом

Однак, крім консенсусу щодо щеплення лікарів та медсестер, між членами ЄС "не існує єдиної точки зору щодо інших груп". Джерела говорять про те, що деякі країни ЄС хочуть забронювати дози для всього населення з метою їх отримання вже до середини 2021 року.

Відомо, що на сьогодні ЄС забезпечив дози потенційних вакцин, що розробляються AstraZeneca, Sanofi та Johnson & Johnson. Також тривають переговори з Moderna, Pfizer та CureVac.

Новини за темою: Італія фіксує новий антирекорд випадків коронавірусу

Нагадаємо, раніше у Росії заявили, що Новосибірський центр вірусології та біотехнології "Вектор" почав виробництво другої вакцини проти коронавірусу - "ЕпіВакКорона". Loading...