Новини » Світ Читать эту новость на русском

У ЄС дали "зелене" світло щодо санкцій проти Білорусі

Фото з відкритих джерел

Перший крок зробили 27 міністрів закордонних справ країн ЄС

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас заявив, що в п'ятницю Європейський Союз введе нові санкції проти білоруських чиновників, відповідальних за боротьбу з протестувальниками в країні. Про це повідомляє Reuters

За словами німецького дипломата, на зібранні очільників МЗС країн-членів Євросоюзу було вирішено доручити зовнішньополітичному підрозділу ЄС підготувати список осіб, які мають потрапити до чорного списку. Такі дії стали першим кроком до нових санкцій для Білорусі.

Новини за темою: Лукашенко відреагував на низку страйків білоруських підприємств

"Те, що відбулося в Білорусі за останні кілька днів, є абсолютно неприйнятним і вимагає чіткої реакції ЄС. Ми прагнемо поставити певних осіб, які відомі та брали участь у злочинах проти мирних протестувальників, під режим санкцій ЄС", - прокоментував Маас.

Слід зауважити, що вперше ЄС ввів санкції проти Білорусі у 2004 році, а у 2011 році їх посилили через порушення прав людини та демократичних стандартів, включаючи фальсифікацію голосів.

Новини за темою: У Білорусі відпустили ще двох українців

Нагадаємо, раніше у ЗМІ з'явилася інформація про те, що Європейський Союз може наприкінці серпня запровадити нові санкції проти Білорусі у зв'язку з протестами, які тривають в країні через перемогу Олександра Лукашенка на президентських виборах.

Також відомо, що Міністерство закордонних справ Німеччини викликало посла Білорусі Дениса Сидоренка для "термінової розмови" на тлі протестів у країні.

А до того Міністерство закордонних справ Чехії викликало посла Білорусі через слова Олександра Лукашенка, що протестами в його країні, в тому числі, керують з Чеської Республіки.

Loading...