Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Японії вирішили злити в море понад мільйон тонн води з АЕС "Фукусіма"

АЕС "Фукусіма-1" Фото з відкритих джерел

Перед зливом воду ретельно відфільтрують, щоб уникнути проблем з екологією

Уряд Японії планує злити в море понад один мільйон тонн радіоактивної води з атомної електростанції "Фукусіма-1", де сталася аварія у 2011 році. Про це повідомляє DW.

Згідно з повідомленням, офіційне рішення планують ухвалити найближчим часом, однак злив зараженої води в море почнуть не раніше, ніж через рік.  Також відомо, що перед зливом радіоактивну воду, що зберігається майже в тисячі контейнерах, дуже ретельно очистять. У підсумку в ній залишиться тільки тритій, який не піддається фільтрації.

За словами експертів, тритій небезпечний для людей лише в дуже великих дозах. У Міжнародному агентстві з атомної енергії (МАГАТЕ) вважають, що добре відфільтровану воду можна злити в океан без шкоди для екології.

Новини за темою: "Енергоатом" та Westinghouse підписали угоду про постачання ядерного палива для реакторів Рівненської АЕС

Як зазначається, на початку цього року комісія експертів запропонувала японському уряду злити радіоактивну воду з "Фукусіми" в море, оскільки ємності для її зберігання скоро закінчаться.

Хоча науковці називають це безпечною процедурою, яку застосовують і на звичайних атомних реакторах, план зустрів спротив зі сторони місцевого населення. Рибалки і фермери цього регіону побоюються, що люди перестануть купувати їхню продукцію.

Новини за темою: Жителям Литви роздадуть таблетки йоду на випадок аварії на Білоруській АЕС

Нагадаємо, сильний землетрус уразив Японію в березні 2011, викликавши цунамі, яке забрало життя щонайменше 18 тисяч людей і призвів до найстрашнішої катастрофи на АЕС "Фукусіма-1" з часів Чорнобильської аварії.

У грудні 2013 року АЕС офіційно закрили. На території станції тривають роботи з ліквідації наслідків аварії. За оцінкою японських інженерів-ядерників, на приведення об'єкта в стабільний, безпечний стан може знадобитися до 40 років.

 

Loading...