У ВООЗ очікують появу нових штамів коронавірусу COVID-19

Фото з відкритих джерел

Вірус може змінюватися у зв’язку з його поширенням

У Всесвітній організації охорони здоров'я попередили про можливу появу нових штамів коронавірусної хвороби COVID-19 на тлі високого темпу поширення вірусу. Про це повідомила пресслужба ВООЗ.

Зазначається, що понад 1 750 експертів із 124 країн світу зібралися для обговорення критичних прогалин знань та пріоритетів досліджень щодо нових варіантів вірусу. "Наша колективна мета полягає в тому, щоб випередити гру і створити глобальний механізм для швидкого виявлення та вивчення варіантів, що викликають занепокоєння, та розуміння їхніх наслідків для зусиль щодо боротьби із захворюваннями", – сказала керівниця проєкту ВООЗ з досліджень та розробок Ана Марія Енао-Рестрепо.

Водночас у ВООЗ заявили, що мутація вірусу – це нормальне явище. "Чим більше поширюється вірус SARS-CoV-2, тим більше можливостей у нього з'являється, щоб змінитися. Високий рівень поширення означає, що нам варто очікувати появи нових різновидів", – йдеться в повідомленні.

Новини за темою: У ВООЗ розповіли про небезпечність нових штамів коронавірусу

Раніше повідомлялося, що новий штам коронавірусу B.1.1.7 або VOC 202012/01, який вперше зафіксували у Великій Британії у грудні 2020 року, підтвердили щонайменше у 50 країнах світу. При цьому фахівці ВООЗ стверджують, що цей штам відрізняється від того, що виявили у Південно-Африканській Республіці.

Loading...