Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Вірменії закликали Меркель і Макрона не допустити втручання Туреччини у конфлікт

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян Фото з відкритих джерел

Меркель та Макрон наголосили на необхідності відновлення мирного процесу в рамках Мінської групи ОБСЄ

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про активну роль Туреччини в карабаському конфлікті на стороні Азербайджану та закликав канцлера Німеччини Ангелу Меркель та президента Франції Емманюеля Макрона докласти всі зусилля, щоб стримати країну. Про це повідомляє пресслужба уряду Вірменії.  

Так, Нікол Пашинян провів телефонну розмову з Меркель і Макроном, у ході якої вірменський прем'єр заявив про "безпрецедентну активність" Туреччини в регіоні після літнього загострення. 

"Прем'єр Вірменії зазначив, що Азербайджан вдається до провокацій для початку бойових дій також на кордонах із Вірменією. Він звернув увагу президента Франції на агресивну й упереджену позицію Туреччини та на необхідність стримування цієї країни від можливого втручання", - йдеться у повідомленні на сайті уряду Вірменії.

Новини за темою: Українців закликали уникати поїздок у Вірменію та Азербайджан

Своєю чергою Ангела Меркель та Емманюель Макрон висловили заклопотаність у зв'язку із ситуацією в зоні карабаського конфлікту та наголосили на необхідності активізації зусиль співголів Мінської групи ОБСЄ для встановлення миру в регіоні. 

Нагадаємо, напередодні Міністерство закордонних справ Туреччини заявило про свою підтримку азербайджанської сторони та засудило дії Вірменії в Нагірному Карабасі. 

Зауважимо, конфлікт між Вірменією та Азербайджаном загострився 27 вересня після початку бойових дій на кордоні. У результаті сторони звинуватили один одного в ескалації насильства в Нагірному Карабасі.

Згодом уряд Вірменії ввів у країні воєнний стан і оголосив загальну мобілізацію резерву.

Пізніше указ про оголошення воєнного стану в країні підписав президент Азербайджану Ільхам Алієв.

А нещодавно головний радник прем'єр-міністра Вірменії Вагаршак Арутюнян заявив про підготовку країни до довгострокової війни. 

Loading...