У Великій Британії вчені знайшли рештки раніше невідомого динозавра

Новий вид жив у воді і був родичем тиранозавра

На британському острові Вайт науковці з Саутгемптонського університету знайшли чотири кістки, які, ймовірно, належать невідомому досі виду динозаврів. Про це повідомляє "BBC Україна"

Згідно з повідомленням, палеонтологи визначили, що динозавр жив у крейдовий період 115 мільйонів років тому. Також вони дійшли висновку, що рештки належать новому виду динозаврів тероподів, довжина тіла яких сягала 4 метрів.

Науковці стверджують, що за своєю будовою цей вид, який вирішили назвати Vectaerovenator inopinatus, схожий на відомого тиранозавра Tyrannosaurus rex (T.rex) і сучасних птахів. Ім'я тварині дали через великі повітряні порожнини в деяких кістках, які й допомогли визначити походження динозавра. 

Новини за темою: Вони могли бути крихітними: На Мадагаскарі знайшли рештки предка динозаврів

Як зазначається, виявлені повітряні мішки, які мають й сучасні птахи, були продовженням легенів. Науковці припускають, що мішки допомагали підтримувати дихальну систему, а також робили скелет легшим.

"Ми були вражені тим, наскільки порожнистим був скелет цієї тварини - він пронизаний повітряними мішечками. Напевно, їхній скелет був дуже крихким", - розповів Кріс Баркер з Саутгемптонського університету, який керував дослідженням знахідки.

Окрім цього, відомо, що знайдені рештки були частиною шиї, спини й хвоста. Кістки виявили аматори ще у 2019 році на пляжі в місті Шанклін, а тоді передали їх в Музей динозаврів у Сендауні на острові Вайт.

Новини за темою: Науковці знайшли на дні океану найдавніших мікробів, яким понад 100 мільйонів років

Нагадаємо, нещодавно американські вчені знайшли залишки динозавра-альварезсаурида, який жив 66 мільйонів років тому і мав по одному великому кігтю на передніх лапах.

Loading...