live
Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Туреччині знайшли загублене місто часів бронзового віку

Стелу із написами виявив фермер, коли рив зрошувальний канал

У Туреччині фермер виявив древню стелу з втраченого царства, що датується періодом з 1400 р. до н.е. до 600 р. до н.е., яке перемогло інше царство Фригію, яким правив цар Мідас. Про це повідомляє Урядовий кур'єр

Згідно з повідомленням, місцевий фермер розповів археологам зі Східного інституту Чиказького університету, які минулого літа оглядали древню ділянку Тюркмен-Карахойюк, що бачив великий камінь з цікавими написами, коли рив взимку зрошувальний канал.

Спеціалісти згодом виявили, що камінь перебував на тому ж місці, він стирчить з води каналу. Стелу витягнули з каналу трактором, а тоді передали до місцевого турецького музею, де сфотографували і почали розшифровувати написи. Археологи встановили, що це текст на стелі був написаний лувійською мовою – однією із найдавніших гілок індоєвропейських мов, що вирізняється своїм унікальним написанням.

Як зазначається, у розшифрованому написі розповідається про перемогу короля Хартапу над Фригією, царством, яким правив легендарний древній цар Мідас. Лінгвістичний аналіз датує стелу кінцем восьмого століття до нашої ери. 

Нагадаємо, в Індонезії, на острові Балі, археологи під час розкопок знайшли найбільшу колекцію давньоримських монет і прикрас з будь-коли знайдених на території Південно-Східної Азії.

Loading...