Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Туреччині на дні Егейського моря знайшли унікальні артефакти, що доводять існування торгового шляху Мугла-Родос

На дні моря біля Мугли виявлені артефакти, яким близько 4 тисяч років Hürriyet

Вік артефактів складає приблизно 4 тисячі років

Турецькі дослідники морських глибин виявили на дні Егейського моря унікальні артефакти, які є доказом існування торгового шляху між Муглою (Туреччина) та Родосом (Греція). Про це повідомляє турецьке видання Hürriyet.

Згідно з повідомленням, у рамках проєкту з інвентаризації корабельних аварій турецькі вчені, які працюють на дослідницькому кораблі Koca Piri Reis біля Бозбуруну в районі Мармариса, в провінції Мугла, знайшли сотні історичних артефактів, датовані приблизно 4 тис. років.

Науковці відносять знайдені артефакти до бронзового століття та вважають їх доказом існування торгового шляху між Муглою та Родосом.

"Знахідки показують, що кераміка, вироблена на Криті, найімовірніше, подорожувала на північ до Яссоса, Мілета, Ефеса і Трої, до північних егейських островів для експорту через Родос і півострів Бозбурун, і на сьогодні існує багато даних про цей шлях", - розповіли морські дослідники.

Як зазначається, серед сотень знайдених артефактів: багато керамічних горщиків, кухонної утварі, кам'яних сокир, предмети побуту тієї доби.

Крім того, вчені припускають, що натрапили на сліди існування Мінойської цивілізації.

Новини за темою: У Туреччині в соборі Святої Софії відбулася перша за 86 років мусульманська молитва

Довідка:

Цей дослідницький проєкт триває з 2019 року. Завдяки цій знахідці вчені мають надію знайти взаємозв'язок між анатолійською та мінойською цивілізаціями та отримати більше інформації про торгові шляхи того періоду.

Західноанатолійська цивілізація — умовна назва культур західного узбережжя Малої Азії раннього періоду бронзової доби (близько 3000 — 1200 років до н. е.). Дотепер західноанатолійська культура вивчена погано — в основному наявні дані про такі значні пам'ятки, як Троя, Бейджесултан, Лімантепе, серед менш відомих — Тепекуле, Байракли (у міській межі міста Ізмір), Паназтепе у гирлі річки Гедіз, та низка інших.

Мінойська цивілізація — цивілізація бронзової доби (3000-1000 роки до н. е.) на острові Крит, відкрита англійським археологом Артуром Евансом та названа ним за іменем міфологічного царя Міноса, який вважався сином Зевса. Центрами цивілізації були Кносс, Фест і Маллія. Вважається першою європейською цивілізацією.

Новини за темою: У Туреччині на дні озера знайшли старовинну церкву. Фото

Нагадаємо, раніше на сході Туреччини у Бонджуклу Тарла в районі Даргечіт у Мардіні археологи розкопали унікальний храм віком 11 300 років. По своїй структурі він нагадує Ґьобеклі-Тепе — найстаріший храмовий комплекс у світі.Loading...