У трьох музеях Туреччини запустили україномовні аудіогіди

Загалом у Туреччині тепер впроваджені 5 аудіогідів

Олена Зеленська на презентації україномовного аудіогіда в Туреччині Офіс президента України

У Туреччині вмузеях Долмабахче й Ефес та Національному парку Гьореме з’явилися україномовні аудіогіди. Про це повідомила пресслужба Офісу президента.

Зазначається, що в запуску аудіогіда в найбільшому палаці Туреччини, Долмабахче, взяла участь перша леді України Олена Зеленська. "Наші держави – Україну й Туреччину – поєднує не тільки Чорне море, а й багатовікова спільна історія, спільна культура, дружба та стратегічне партнерство. І сьогодні, запускаючи україномовні аудіогіди одразу в трьох найвідоміших музеях Туреччини, ми ще більше об’єднуємо наші країни", – сказала дружина президента.

За словами Зеленської, Туреччину відвідують понад мільйон українців щороку з метою відпочинку й долучиення до культурної спадщини цієї країни, яка має бути доступною саме українською мовою. "І ми будемо продовжувати працювати над тим, щоб у Туреччині та загалом у світі побільшало українських аудіогідів, а значить – і України", – висловилася перша леді.

Як повідомляють в Офісі президента, переклад аудіогіду здійснювали представники Посольства України в Туреччині та Генерального консульства України в Стамбулі. Наразі україномовні аудіогіди впровадили вже в 5 найбільших музеях Туреччини. Зокрема, в 2019 році аудіогіди українською з’явилися у стамбульських Айя-Софії та палаці Топкапи.

Новини за темою: Це круто і в тренді: Зеленський взяв участь у відкритті першого інтерактивного Музею науки

Нагадаємо, у п'ятницю, 16 жовтня, президент України Володимир Зеленський прилетів із робочим візитом до Турецької Республіки. Під час поїздки було підписано низку двосторонніх документів між Україною та Туреччиною.

Loading...