У світі вже 17 вакцин від COVID-19 проходять випробовування на людях, - ВООЗ

Фото з відкритих джерел

Найперспективнішою називають вакцину із Оксфорду

Всесвітня організація з охорони здоров'я напередодні заявила, що у світі зараз проводять тестування на людях 17 потенційних вакцин від коронавірусу COVID-19. Про це повідомляє DW.

Згідно з повідомленням, ВООЗ налаштована оптимістично, навіть якщо клінічні дослідження цих ліків завершаться невдало.

"У нас є широкий конвеєр із чотирма різними типами вакцини", - сказала експертка ВООЗ з досліджень та розробки Ана Марія Енао-Рестрепо.

Як зазначається, наразі найперспективнішою вважають вакцина AZD1222, яку розробили в Оксфордському університеті, оскільки вона першою вступила в третю фазу клінічних досліджень.  Це означає, що її випробовують на більшій кількості людей для з'ясування її безпечності для людей.

Новини за темою: У ВООЗ заявили про прискорення пандемії коронавірусу

Також ще п'ять потенційних вакцин перебувають у другій фазі випробувань, коли дослідження проводяться на меншій кількості людей з конкретними захворюваннями. У першій фазі зазвичай вакцини тестуються на здорових людях - для перевірки безпечності.

Відомо, що в Німеччині проводять перші клінічні випробування вакцин - виробництва компанії Biontech в Майнці та CureVac в Тюбінгені. В США також займаються розробкою потенційних вакцин.

Новини за темою: Ми перемогли: Лукашенко заявив, що Білорусь впоралася з коронавірусом

Президент США Дональд Трамп заявив, що в країні також займаються розробкою потенційних вакцин, а три з них мають великий потенціал. "Три виглядають справді дуже добре. Ми думаємо, що скоро отримаємо їх", - сказав американський лідер.

Водночас науковці поки не можуть передбачити, чи буде якась вакцина доступною до кінця цього року. 

Новини за темою: ВООЗ: Друга хвиля COVID-19 може вбити мільйони людей

Нагадаємо, напередодні президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що все більше злиться на Китай через пандемію коронавірусуLoading...