У світі від дезінформації про COVID-19 померли понад 800 осіб

Ілюстративне фото deutschland.de

Жертви дотримувалися небезпечних порад, які нагадували достовірну медичну інформацію

У світі від початку пандемії у результаті дезінформації стосовно коронавірусної хвороби COVID-19 померли понад 800 осіб. Про це повідомляє ВВС.

Так, згідно з дослідженням, опублікованим в American Journal of Tropical Medicine and Hygiene, через неправдиву інформацію були госпітлалізовані приблизно шість тисяч людей по всьому світу. Зокрема, більшість з них померли від метанолу або миючих засобів на спиртовій основі, які вони вживали з метою вилікуватися від COVID-19. 

Крім цього, автори дослідження наголосили, що багато жертв дезінформації дотримувалися порад, які нагадували достовірну медичну інформацію. Наприклад, хворі для боротьби з хворобою вживали велику кількість часнику або вітамінів. Також були випадки, коли хворі пили такі речовини, як корова сеча. За словами дослідників, це становило "потенційно серйозні наслідки" для їхнього здоров'я.

Новини за темою: Україна запускає масштабну кампанію наповнення Вікіпедії для протидії дезінформації

У зв'язку з цим в документі наголосили, що міжнародні агенції, уряди та платформи соціальних медіа зобов'язані боротися з дезінформацією, а технологічні компанії були розкритиковані за їхню повільну реакцію. 

Нагадаємо, раніше син президента США Дональда Трампа оприлюднив у Twitter ролик із непідтвердженною інформацією про коронавірус, після чого соцмережа заблокувала його акаунт на 12 годин. 

Loading...